Nočná pyramída : Vyjadríte sa – ale iba pozitívne

Autor: Jozef Mačejovský | 30.11.2012 o 17:28 | Karma článku: 10,91 | Prečítané:  1340x

Nočná pyramída. Relácia, ktorá sa vysiela každý pracovný deň niečo po 22. hod. Určená je pre poslucháčov v produktívnom veku. Rádio Slovensko je druhé najpočúvanejšie rádio na Slovenku. Ja osobne ho však veľmi často nepočúvam.

Z času na čas sa stane, že si večer pred spaním pustím Nočnú pyramídu. Aj keď je určená pre starších ľudí ako som ja, mne to problém nerobí započúvať sa aj do rozhovorov, ktoré mojej vekovej kategórii veľa nehovoria. Sú témy, ktoré počúvam rád, sú témy, ktoré veľmi nemusím. Avšak pri akejkoľvek téme, príležitosť dostanú poslucháči, ktorí môžu do relácie zavolať, poslať sms alebo mail. Takmer pravidelne slovo dostanú poslucháči, tipujem, od 50 rokov hore.  A to ma vždy zaujme najviac. Sme krajina, a RTVS zvlášť, kde by sa cenzúra nachádzať nemala. Avšak v Nočnej pyramíde sa to deje pravidelne. Ešte ako tak pochopím, že z toho, čo príde do redakcie, sa vyberie len to, čo chce redaktor/ka alebo hosť. Takže kritiku (a často oprávnenú), tu nenájdete. Avšak skúste si niekedy popočúvať, ako to v tejto relácii vyzerá, keď sa tam niekto dovolá. Rozprávať vás nechajú iba v tom prípade, že hovoríte o hosťovi a téme kladne, chválite ich, vyzdvihujete. Ak len trošku by ste zmenili tón a povedali niečo, čo si protagonisti neželajú, v tom okamžiku v relácii končíte.  Nedávno sa dovolala staršia pani. Jej prvá otázka bola, prečo, ak sa dovolala, a ešte nebola v étery, sa jej pýtali, akú otázku hosťovi položí. Aj takto sa urobí sito, kto do éteru pôjde, a kto nie. Odpovede sa samozrejme nedočkala. A v podstate ani žiadnej inej odpovede, keďže redaktorkou bola zrušená. Mnoho krát sa len pousmejem, čo sa v tejto relácii deje. Vyjadriť svoj názor môžete - ale iba pozitívny. Prečo to už niekoľko rokov takto funguje?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?